русский
русский
english
english
Гостиница «Одесса» - современный бизнес-отель в центре Одессы!
+38 (048) 729-48-08
729-46-23
Бронирование on-line
65026, Украина, Одесса, ул. Приморская, 6a (морской вокзал)
hotel@odessa-hotel.com.ua

Новости гостиницы «Одесса»

03 ноября 2007

Міжнародне навчання «Східний щшп-2007»

У рамках Ініціативи з безпеки нерозповсюдження (ІБН) в період з 29 по 31 жовтня 2007 року в готелі «Одеса» м. Одеса проводилось міжнародне навчання з перехоплення підозрілих вантажів "Східний щит-2007'

Організаторами навчання були Україна, Польща та Румунія.

Координатором навчання виступав Антитерористичний центр при Службі безпеки України.

У навчанні брали участь Служба безпеки, Служба зовнішньої розвідки, Державна прикордонна та Державна митна служби. Міністерства закордонних справ, внутрішніх справ, оборони, з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, транспорту та зв'язку, охорони здоров'я, Держекспортконтролю України, а також представники Секретаріату Президента, Кабінету Міністрів та Ради національної безпеки і оборони України.

Довідково: ІБН була започаткована СІЛА в 2003 році як елемент стратегії превентивної боротьби з розповсюдженням зброї масового знищення (ЗМЗ). ІБН передбачає партнерство держав, які мають розробити низку економіко-правових, дипломатичних, військових (розвідувальних) та інших заходів, спрямованих на запобігання переміщенню ЗМЗ, систем її доставки та відповідних матеріалів, які викликають занепокоєння з точки зору розповсюдження на морі, в повітрі та на землі. Україна приєдналася до ІБН у вересні 2004 року. Ініціатива також відповідає змісту нещодавніх заяв країн Великої вісімки та Європейського Союзу, згідно з якими попередження розповсюдження ЗМЗ, систем її доставки та відповідних матеріалів вимагає більш послідовних та узгоджених зусиль.

Головною метою навчання було відпрацювання механізму міждержавної взаємодії по виявленню і припиненню незаконного обігу компонентів зброї масового знищення.

План навчання включав відпрацювання комплексу заходів з перехоплення підозрілих вантажів під час їх перевезення морським, повітряним, залізничним та автомобільним транспортом.

Безпосередніми учасниками навчання були Україна, Польща, Румунія, Болгарія, Грузія та Молдова.

Крім того, у ньому взяли участь спостерігачі із 27 країн світу. 29 жовтня проведено І етап навчання, в ході якого відпрацьовано механізм міждержавного обміну інформацією щодо спроби придбання та переміщення через державний кордон України хімічних речовин, які можуть бути використані для виробництва зброї масового знищення.

30 жовтня на полігоні «Чорноморський» відпрацьовано II етап навчання.

Відпрацьовувались практичні дії із затримки осіб, які на автомобілі з контрабандним вантажем хімічних речовин намагалися уникнути від переслідування підрозділами МВС України.

Групою вибухотехнічної служби МВС України проведено знешкодження саморобного вибухового пристрою, який знаходився в авто. Підрозділами МНС та МО України здійснено заходи з ліквідації надзвичайної ситуації, спричиненої хімічним зараженням.

Цього ж дня на аеродромі «Шкільний» відпрацьовано ПІ етап навчання, відповідно до задуму якого терористами захоплено літак з пасажирами на борту.

Під час знаходження літака над територією України прийнято рішення про примусову посадку захопленого судна черговими силами протиповітряної оборони та проведення антитерористичної операції Антитерористичним центром при Службі безпеки України.

З метою примусової посадки захопленого літака задіяно черговий винищувач ППО МО України.

Силами Центру спеціальних операцій «А» СБ України проведено силову фазу антитерористичної операції, під час якої терористів знешкоджено та звільнено заручників.

Підрозділами МНС України здійснено заходи по ліквідації наслідків терористичного акту.

З1 жовтня в акваторії Одеського морського порту відпрацьовано IV етап навчання.

Відповідно до задуму, судно з хімічними компонентами на борту намагалось без дозволу відповідних служб вийти із порту «Одеса».

Силами Державної прикордонної служби України судно примусово повернуто до причалу. Задіяно гелікоптер та корабель берегової охорони.

Після повернення судна до порту Митною службою України здійснено його огляд і затримано підозрілих осіб та вантажу.

Прес-центр СБ України

 

Архив новостей: Архив 2008 | Архив 2007 | Архив 2006

  главная / Новости гостиницы «Одесса»

Новости «Одессы»
На заметку

Новости Одессы
© 2001-2006 Гостиница «Одесса»
Контактная информация